Lakedė

Stogų šiltinimas

Stogo šiltinimas

Stogo šiltinimas – būtinas procesas, kurio metu užtikrinama, kad stogas ne tik stovės, tačiau ir atliks apsaugos nuo šalčio, bei karščio funkciją. Teikiame paslaugas Vilniuje ir Vilniaus rajone, tad kreipkitės visada, kai tik Jums reikalingas stogo šiltinimas. Taip pat, jeigu turite klausimų ir norite susižinoti atsakymus, kurie gali padėti apsispręsti, ar Jums yra reikalingas stogo apšiltinimas.

Stogo šiltinimas mineraline vata – geriausia apsauga, kuri pagerins Jūsų gyvenimo kokybę!

  1.   Mineralinė vata yra visiškai atspari organiniams tirpikliams.
  2.   Didelis pliusas, kad mineralinė vata yra nedegi ir atspari ugniai. Taigi, stogo šiltinimas vata suteikia papildomą apsaugą, kuri dažnai gąsdina medinių namų turėtojus. Juolab, čerpės ir skarda taip pat nėra degūs, tad gaisro pavojaus atveju liepsna nesklis toliau.
  3.   Vata taip pat pasižymi dideliu atsparumu mikroorganizmams. Vata yra nepalanki terpė mikroorganizmams.
  4.   Vata mechaniškai labai lengvai apdorojama, tad pagal poreikius ją galima pjauti. Tai leidžia apšiltinimo darbus padaryti kur kas paprastesniais ir kokybiškesniais.
  5.   Nepaisant to, kad vata yra gera izoliacinė medžiaga, tačiau ji yra pralaidi ir padeda stogui ir tuo pačiu visam namui ‚kvėpuoti“. Tai yra būtina.
  6.   Šlaitinio stogo šiltinimas yra atsakingas darbas, o štai mineralinė vata, dėl tinkamų sąvybių ir pavidalo, yra geras ir patogus šiltinimo būdas.

Savarankiškai stogą arba paprasčiausiai fasadą apšildantys asmenys labai dažnai stengiasi sudėti kuo daugiau vatos į mažą tarpą. Taip ne tik sunaudoja kur kas daugiau nei reikia, tačiau tuo pačiu per prievartą sudėta vata nebegeba atlikti jai paskirtos funkcijos (daugiau – ne visada yra geriau). Stogo konstrukcijos šiltinimas yra kruopštus ir atsakingas darbas, kadangi netinkamai apšildžius stogą vėliau teks susidurti su gana daug nesklandumų.

Stogo šiltinimas vata ir garo izoliacija

Šlaitinio stogo šiltinimas yra ne galimybė, tačiau būtinybė, kuria turėtų pasinaudoti visi planuojantys restauruoti arba dengti stogą. Šiltinimo darbai yra vienas svarbiausių etapų, kurį reikia atlikti kruopščiai bei pasirinkus tinkamiausias medžiagas. Stogo šiltinimas vata – vienas efektyviausių būdų išvengti aplinkos dirgiklių. Taip pat reikia nepamiršti, kad šiltinant stogą yra būtina teisingai įrengti garo izoliaciją. Stogo šiltinimas vata ir garo izoliacija – apsauga nuo pavojų.

  • Netinkamai apšildžius stogą arba neteisingai įrengus garo izoliaciją, dėl aplinkos dirgiklių, mediena, gegnės gali pradėti pūti. Taip sutrumpinamas jų funkcionavimo laiko tarpas.
  • Stogo puvėsis gali persikelti į namus. Išnaikinti jį bus tikrai labai sunku, o kai kuriais atvejais ir neįmanoma. Tokiu atveju reikės ne tik pakartotino stogo šiltinimo, bet ir medinės stogo dalies remonto, o kartais ir viso stogo pakeitimo nauju- kas sudarys milžiniškas išlaidas.
  • Prastas stogo garo izoliacijos įrengimas ir apšiltinimas taip pat sukelia ir vandens kaupimąsi ne tik stogo konstrukcijose, bet ir pastato viduje. Netinkamai apšildžius, pati mineralinė vata praras savo funkcionalumą. Stogo šiltinimas vata yra pasirenkamas dėl komfortiškos atmosferos sukūrimo patalpose, tačiau netinkamai atlikus darbus, mineralinė vata ne tik, kad neatneš jokios naudos, bet ir sukurs diskomfortą bei atneš materialinių nuostolių.
  • Dėl prastai atliekamų darbų ir besikaupiančios drėgmės trumpėja stogo konstrukcijos tarnavimo laikas.

Stogo šiltinimas: kaina

Stogo šiltinimas kaina nėra brangi palyginus su tuo, kas yra pastatyta ant kortos. Netinkamai atlikus šiltinimo darbus prarasite ne tik panaudotas medžiagas ir laiką, kadangi paprasčiausiai teks perdaryti, bet ir patirsite papildomas išlaidas medžiagoms ir darbams.

Stogo šiltinimas kaina varijuoja priklausomai nuo Jūsų stogo konstrukcijos dydžio, sudėtingumo, pasirinktos mineralinės vatos bei kitų poreikių, kurie galėtų kiek pakoreguoti investiciją. Stogo apšildymas nereiškia, kad nebeliks vėdinimo, kuris yra būtinas, kad namas „kvėpuotų“ ir kad ilgai tarnautų. Ne tik apšiltinimui naudojama mineralinė vata, tačiau ir kitos medžiagos yra ekonomiškas ir funkcionalus sprendimas garantuosiantis aukščiausios kokybės namus.