Stogo konstrukcija

Stogo konstrukcija

Kodėl planuojant stogo dengimą labai svarbu pasitarti su specialistais? Kadangi skirtinga stogo konstrukcija gali nulemti ir atitinkamos dangos pasirinkimą. Juolab, net ir gyvenamoji aplinka, klimato faktoriai, kad ir kiek jie besikeičia Lietuvoje, svarbūs veiksniai. Netinkamas stogas ne tik atrodys neesteiškai, tačiau gali gana greitai nustoti Jums tarnauti, nebeatlikti svarbiausios – apsaugos, funkcijos.

Planuojant stogo konstrukciją reikia įvertinti kainos aspektus, apgalvoti namo projektą ir kitas detales, kurios gali padėti apsispręsti, koks stogas labiausiai tinka jūsų namui. Juolab, juk planuojant namo projektą dažniausiai apgalvojamas ne tik stogo tipas, tačiau ir danga.

Stogų tipai

Stogo konstrukcijos keitimas yra įmanomas, tačiau labai sudėtingas darbas, tad projektuojant namus verta iškart apgalvoti, kokio tipo stogas tinka labiausiai. Čia į pagalbą atskuba ne tik gyvenamojo namo projektuotojai, tačiau ir mes – stogų specialistai.

Pirmiausia naudinga susipažinti su stogo konstrukcijos tipais, kad galėtumėte paprasčiau apgalvoti, koks Jums labiausiai tinka.

Plokščias stogas. Pavadinimas gali kiek klaidinti, kadangi plokščias stogas toli gražu nereiškia, kad pastato stogas bus visiškai horizontalus be jokių iškilimų. Tai stogas, kurio nuolydis yra nuo 0,7 iki 7,0 laipsnių. Pakilimas yra būtinas ir labai reikalingas, kadangi jis padeda  nutekėti lietaus pertekliui, žiemos metu išvengti didelio sniego kiekio ant stogo. Šio tipo stogas bene paprasčiausias, tačiau nelabai funkcionalumas ir nepopuliarus gyvenamųjų namų terpe.

Vienšlaitis stogas. Šlaitiniai stogai yra populiariausi, tad klausimas, kelių šlaitų stogas Jums tinka? Vieno šlaito stogai, kaip išduoda pavadinimas, turi vieną šlaitą, taigi tokio tipo stogų rengimas ir šlaitinių stogų dengimas dažniausiai gana paprastas ir nėra itin sudėtingas. Tokio tipo stogo konstrukcija suteikia galimybę turėti palėpę, taigi tai alternatyva norintiems didesnės erdvės namuose.

Dvišlaitis stogas. Šlaitiniai stogai konstrukcija gali turėti ir du šlaitus – tokie stogai yra vadinami dvišlaičiais. Tokio tipo stogas taip pat suteikia galimybę įsirengti palėpę.

Valminis stogas. Valminis stogas, kuris turi keturis nuolydžius. Ši stogo konstrukcija turi du trapecijos formos šlaitus ir du trikampio formos šlaitus arba keturis trikampio formos šlaitus.

Keturių šlaitų stogas primena piramidę. Tokio tipo stogas galimas kvadrato arba stačiakampio formos namams. Tokio tipo stogo konstravimas atrodo gana paprastas ir greitas, bet iš tikrųjų reikalaujantis pakankamai žinių ir patirties.

Daugiašlaitė stogo konstrukcija. Namų stogų tipai apima ir dar vieną neįprastą – daugiašlaičio stogo konstrukciją. Šio tipo stogas išsiskiria sudėtingumu bei įvairiausių formų plokštumomis ir nuolydžiais. Tokio tipo stogas labiausiai naudojamas namams arba kitiems pastatams, kurių sudėtinga pastato architektūra. Šio tipo stogo konstrukcija yra bene pati brangiausia ir jos montavimas bei stogo dangos uždėjimas užima daugiausia laiko.

Šlaitinių stogų konstrukcija su „Lakede“

Šlaitinio stogo konstrukcija lemia jo ilgaamžiškumą bei estetiką. Natūralu, kad visi trokšta suderinti kainos bei kokybės santykį, tad pasitarus su profesionalais viskas bus kur kas paprasčiau ir greičiau.

  1. Esame labai lankstūs ir suprantame, kad kiekvienas klientas turi individualius poreikius, kuriuos nori paversti realybe. Siūlydami aukštą darbų kokybę ir platų medžiagų pasirinkimą, mes orientuojamės į skirtingų poreikių žmones, kurie ieško tobulos namo kepurės.
  2. Šlaitiniai stogai, pagal jūsų pageidavimus ir mūsų galimybes, gali būti dengimai bituminėmis čerpėmis, betoninėmis čerpėmis, keramikinėmis čerpėmis ir skarda. Kiekviena danga pasižymi skirtingomis savybėmis, tad pasitarus su mūsų specialistais jums bus rekomenduojamos konkrečiai jums labiausiai tinkamos.
  3. Skirtingi stogų tipai lemia ir skirtingos dangos poreikį, taip pat papildomų priedų montavimo ypatumus, galiausiai, sandarinimo poreikius. Ne tik atsakysime jums į visus klausimus, tačiau ir paaiškinsime, kaip bus atliekami darbai ir kodėl pasirenkamos vienos arba kitos alternatyvos.

Stogo konstrukcija nulemia ne tik tai, kokio tipo stogą turėsite, tačiau tuo pačiu ir viso namo būklę. Stogas ne tik puošia namus, tačiau tuo pačiu apsaugo žmones nuo aplinkos dirgiklių, nuo kritulių bei vėjo, kuris menkai negirdimas nusprendus stogą dengti čerpėmis. Stogo danga yra ilgalaikė investicija, tad visada verta investuoti ne tik į kokybiškiausią dangą, tačiau ir į kokybiškai atlikus darbus, kadangi tai užtikrina, kad stogas ir pastatas bus funkcionalus ilgą laiko tarpą.

Scroll to Top