Lakedė

Šlaitiniai stogai

Šlaitiniai stogai

Šlaitiniai stogai – populiariausias pasirinkimas Lietuvoje. Dažniausiai turimi namai – vieno arba dviejų šlaitų, tačiau tikrai galima pamatyti ir keturšlaičius ir dar daugiau nuolydžių turinčius namus.

Šlaitinių stogų dengimo kaina nėra didelė. Svarbiausia suprasti, kaip atliekami darbai, kodėl rekomenduojama viena arba kita stogo danga, kokie papildomi apšiltinimo bei funkcionalumo elementai yra rekomenduojami, kad pavyktų gauti geriausią rezultatą. O tam mes teikiame nemokamas konsultacijas, kurių metu ne tik atsakome į visus klausimus, tačiau taip pat ir pateikiame rekomendacijas. Juk šlaitinio stogo dengimas yra visam gyvenimui skirta paslauga, kuri leis daugiau nesukti galvos dėl penktojo namo fasado.

Šlaitinių stogų dengimas

Šlaitinis stogas dengiamas kitaip nei, sakykime, plokščias, jo dengimas yra kur kas sudėtingesnis bei užima daugiau laiko. Žinios ir tinkamiausios įrangos turėjimas net ir sudėtingiausius stogus leis uždengti efektyviai bei kokybiškai.

  1.    Šlaitinių stogų dengimo technologija prasideda nuo gegnių montavimo. Tinkamas jų montavimas yra būtinas, kadangi būtent gegnės „kovoja“ su vėju, sniegu ir kitomis, stogą veikiančiomis apkrovomis, garantuoja, kad nemalonūs dirgikliai ne tik nepateks į namus, tačiau tuo pačiu padės išsaugoti stogą. Didžiausią apkrovą daro sniegas, kuris žiemos metu gali spausti namą net 65 % apkrova. Visgi, kokybiška stogo danga sėkmingai „atlaiko“ net ir tokį svorį. Lietuvoje gegnės dažniausiai yra pagaminamos iš spygliuočių, kadangi būtent šių medžių perteklių turime šalyje. Jos montuojamos naudojant specialias tvirtinimo detales, vinis bei varžtus, kurie užtvirtina gegnes ir garantuoja, kad stogas bus tinkamai sumontuotas. Tinkamas gegnių įrengimas garantuoja, kad ir šlaitiniai stogai tinkamai atliks savo funkcijas.
  2.   Izoliacinės plėvelės dėjimas. Šlaitinių stogų dengimas neatsiejamas ir nuo tinkamiausios izoliacinės plėvelės pasirinkimo. Difuzinė plėvelė padeda išvengti drėgmės patekimo į stogo konstrukciją, pastato vidų bei tuo pačiu padeda pašalinti perteklinę atmosferinę drėgmę iš stogo konstrukcijos. Tinkamas izoliacinės plėvelės padėjimas garantuoja, kad namai bus izoliuoti, todėl šiems darbams reikia skirti daug kruopštumo. Jeigu iki šiol niekada neteko pačiam dėti difuzinės plėvelės – geriau to ir nedaryti. Paprasčiausiai netinkamai uždėjus stogas negebės atlikti apsaugos funkcijos.
  3. Stogų dengimas toliau tęsiasi grebėstų montavimo darbais. Jie yra tvirtinami virš gegnių, prieš tai ant difuzinės plėvelės pritvirtinus oro cirkuliaciją užtikrinantį išilginį grebėstą (liaudyje vadinamą „makaronu“). Jų montavimas taip pat yra atsakingas ir kruopštus darbas. Matyti, kad ne tik pačios stogo dangos dėjimas, tačiau ir visi montavimo darbai yra labai kruopštūs ir gali nulemti stogo funkcionalumą. Taigi, grebėstų funkcija yra garantuoti, kad po stogo danga vyks nuolatinė oro cirkuliacija bei stogo danga bus sumontuota teisingai. Tai suteikia galimybę ne tik stogui, tačiau ir visam namui kvėpuoti, apsaugoti nuo drėgmės pertekliaus.
  4. Lietaus nuvedimo sistemos montavimas. Kritulių vandens surinkimas nuo stogo ir tinkamas jo nuvedimas ant žemės yra labai svarbi stogo elemento dalis. Reikia atkreipti dėmesį, kad lietaus nuvedimo latakus yra būtina sumontuoti prieš dedant stogo dangą. Dažnai rinkoje tenka matyti, kai pasirinkus pigiai dirbančius stogdengius, uždengiamas stogas be lietaus nuvedimo sistemos- tai paliekant ateičiai. Toks pasirinkimas yra labai neteisingas ir ateityje gali kainuoti papildomai dėl neteisingai atliktų darbų eiliškumo. Kreipkitės į mus- mes darbus atliekame, kad po to nepatirtumėte papildomų išlaidų.
  5.  Dangos montavimas. Ant šlaitinio stogo gali būti montuojamos keraminės čerpės, betoninės čerpės, bituminės čerpės, beasbesčiai banguoti lakštai arba skarda. Pasirinkimas yra Jūsų rankose, tačiau konsultacija su specialistais dažniausiai labai palengvina sprendimą, Gyvenamoji aplinka gali padėti paprasčiau apsispręsti, kokia stogo danga tinkamiausia. Juolab,  žinodami jūsų planuojamą biudžetą ir mes galėsite patarti.
  6. Stogo elementų ir priedų montavimas. Stogo elementai ir priedai (vėjalentės, kraigai, sąlajos, prieglaudos, parapetai, sniego gaudytuvai, apsauginės tvorelės, stoglangiai, kopetėlės, apžvalgos aikštelės, ventiliaciniai kaminėliai) yra montuojami lygiagrečiai dengiant stogo dangą, iki stogo dangos montavimo arba jau sumontavus dangą. Renkantis stogo elementus ir priedus pasitarkite su mumis- patarsime ką geriau pasirinkti, ko trūksta ra gal kažko per daug ir nereikalinga.
  7. Stogo šiltinimas. Labai atsakingas momentas yra stogo apšiltinimas, kadangi nuo to priklauso pastato vidaus mikroklimatas- žiema šilta, o vasara nekaršta. Stogo šiltinimui dažniausiai naudojama mineralinė vata.
  8. Garo izoliacija. Garo izoliacijos paskirtis yra užkirsti kelią santykinei oro drėgmei iš patalpų patekti į apšiltinimo sluoksnį, todėl labai svarbus momentas yra, kad ši izoliacija būtų sumontuota kuo sandariau. Dažniausiai garo izoliacija yra įrengiama naudojant stabilizuotą polietileno plėvelę, kurios storis ne mažesnis kaip 0,2 mm.

Šlaitinio stogo privalumai

Šlaitinis stogas dengiamas labai kruopščiai, kiekvienam etapui skiriant daug dėmesio. Šlaitinių stogų dengimo kainos varijuoja priklausomai nuo to, kokio dydžio stogas, kokios dangos reikia ir suderinus visas kitas detales, kurios gali būti reikšmingos. Taip pat dengiant naują stogą dažniausiai susiduriama su mažiau detalių ir problemų, kadangi norint rekonstruoti stogą – seno nuėmimas taip pat užima nemažai laiko ir reikalauja pastangų.

Jeigu turite kokių nors klausimų arba norite susižinoti kitas smulkmenas, išgirsti atsakymus į Jums aktualius klausimus – kreipkitės į mus. Kiekvienas klientas mums yra labai svarbus, tad siekiame suteikti aukščiausios kokybės paslaugas, kurios padės ateityje džiaugtis kokybišku šlaitiniu stogu. Svarbiausia tiksliai apsispręsti, ko Jums reikia ir kokio stogo tikitės.